informacje
program
harmonogram
zaliczenie
ucntn
kontakt
linki
rejestracja
baner harmonogram

Harmonogram kursu

Szkolenia realizowane w ramach projektu Gawin-2 będą realizowane w okresie od marca 2011 do czerwca 2013. W tym okresie zostanie zorganizowanych pięć edycji szkoleń, z których każda potrwa ok. pięć miesięcy:

  • Edycja I: marzec – lipiec 2011
  • Edycja II: wrzesień 2011 – styczeń 2012
  • Edycja III: luty 2012 – czerwiec 2012
  • Edycja IV: wrzesień 2012 – styczeń 2013
  • Edycja V: luty 2013 – czerwiec 2013

Każda edycja obejmuje 135 godzin specjalistycznych szkoleń, podzielonych na 12 zjazdów weekendowych – co dwa tygodnie od momentu startu szkolenia. W ramach każdego zjazdu zajęcia dydaktyczne są zawsze prowadzone

  • w piątki w godzinach 16:45 – 20:00
  • w soboty w godzinach 8:15 – 16:45

W ramach pojedynczej edycji przewiduje się przeszkolenie 60 osób. Łącznie w ciągu pięciu edycji trwania projektu zostanie przeszkolonych 300 osób.


Program zajęć

Kurs obejmuje łącznie 135 godzin specjalistycznych szkoleń z zakresu

Wszystkie zajęcia są prowadzone w budynku Uniwersyteckiego Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania, najbardziej zaawansowanej technologicznie jednostce dydaktycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szkolenia odbywają się w trzech salach:

  • Dwie z nich to pracownie komputerowe, w których znajduje się wysokiej klasy sprzęt komputerowy wyposażony m.in. w kamery internetowe oraz zestawy słuchawek z mikrofonem.
  • Studio nagrań audio-wideo, w którym uczestnicy będą mieli okazję pracować w oparciu o profesjonalny sprzęt przeznaczony do produkcji materiałów filmowych.

Na czas trwania szkolenia, każdy uczestnik otrzymuje również dostęp do platformy zdalnego nauczania, założonej specjalnie na potrzeby projektu Gawin-2. Dzięki platformie wszyscy słuchacze mają możliwość korzystania z multimedialnych materiałów dydaktycznych, stanowiących uzupełnienie poszczególnych szkoleń stacjonarnych. Oprócz tego platforma umożliwia bieżącą komunikację ze wszystkimi prowadzącymi oraz pozostałymi uczestnikami zajęć.


Wszystkie szkolenia stacjonarne, prowadzone w pracowni komputerowej Centrum, będą realizowane w oparciu o najnowszą wersję zintegrowanego pakietu oprogramowania Adobe Creative Suite 5 Master Collection. W szczególności uczestnicy zajęć poznają dogłębnie następujące aplikacje: