informacje
programy
harmonogram
zaliczenie
ucntn
kontakt
linki
rejestracja
baner ucntn

Uniwersyteckie Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania

Projekt „Gawin-2: grafika, animacja i wideo w Internecie” jest organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wszystkie zajęcia dydaktyczne realizowane w ramach projektu są przeprowadzone w budynku Uniwersyteckiego Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania (UCNTN), najbardziej zaawansowanej technologicznie placówce toruńskiej Uczelni.

Szkolenia będą prowadzone w trzech salach

  • laboratorium w dwóch laboratoriach komputerowych – z których każde zostało wyposażone w 16 wysokiej klasy stanowisk posiadających profesjonalne oprogramowanie Adobe Creative Suite 5 Master Collection, przeznaczone m.in. do pracy z grafiką rastrową oraz wektorową, multimediami i animacjami komputerowymi, materiałami audio-wideo czy też do tworzenia stron internetowych. Pracownie zostały wyposażone w projektory, tablice interaktywne, a także zestawy kamer internetowych oraz słuchawek z mikrofonem do każdego stanowiska pracy. Obie sale zostały również zintegrowane z pozostałymi systemami informatycznymi dostępnymi w Centrum, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane w procesie kształcenia na odległość.

  • studio w studiu nagrań audio-wideo – wyposażonym w profesjonalny sprzęt przeznaczony do tworzenia materiałów filmowych, w tym m.in. kamery studyjne, teleprompter, tła filmowe, czy też miksery audio oraz wideo. Studio służy również do prowadzenia internetowych spotkań wideokonferencyjnych. Całe pomieszczenie zostało dostosowane do wymogów standardu High Definition oraz, podobnie jak pracownie komputerowe, do potrzeb kształcenia na odległość.Samo Centrum jest odpowiedzialne za rozwijanie szeroko rozumianej bazy informatycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, wykorzystywanej podczas prowadzenia specjalistycznych zajęć dydaktycznych. Nowoczesne zaplecze dydaktyczne UCNTN umożliwia organizowanie zarówno zajęć stacjonarnych, jak i tych prowadzonych w formie kształcenia na odległość. W tym drugim przypadku, oprócz bogatej infrastruktury sprzętowej, należy zaznaczyć, że UCNTN jest jednostką odpowiedzialną za rozwój m.in. platform zdalnego nauczania Moodle działających na UMK, czy też systemu Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej. Na szczególną uwagę zasługuje drugi z tych systemów (UMK TV), stworzony w całości przez pracowników Centrum, którzy w ramach projektu Gawin-2 będą dzielić się swoją pasją i doświadczeniem z uczestnikami szkoleń.Przejdź do strony Uniwersyteckiego Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania